Wiosna w Twoich oknach

Zielono mi...

Okno to łącznik ze światem. Zamykając je chronimy się przed światem zewnętrznym; otwierając pozwalamy na to, aby weszło do niego ożywcze powietrze; osłaniając sterujemy dopływem światła i dekorujemy wnętrze.

Dłuższy dzień, słońce, które już nie tylko świeci, ale i grzeje sprawiają, że chcemy odsłaniać nasze okna. Wiosna to czas, kiedy w zapomnienie idą grube i gęste zasłony, a ich miejsce w oknie zastępują lekkie rolety czy inne zabezpieczenia przeciwsłoneczne.
Wiosenna zmiana dekoracji okna jest prosta i nie wymaga dużego nakładu kosztów czy sił. Wystarczy zmienić kolor rolety na zielony czy żółty, aby wprowadzić do domu czy biura wiosenny nastrój. Równie dekoracyjny jest motyw kwiatów na tkaninie - czujemy się wtedy w domu jak w ogrodzie czy na łące. Bezinwazyjny system montażu pozwoli dodatkowo na tak częstą wymianę naszej okiennej dekoracji, jak tylko będziemy tego chcieli, nie uszkadzając przy tym okiennych ram.

Oprócz dekoracji ważna jest również funkcjonalność. Słońce świeci i grzeje coraz mocniej, próbujemy więc trochę powstrzymać jego ekspansję do wnętrz. Idealnie sprawdzi się w takim przypadku plisa. Jej ruchome belki pozwolą bowiem przesłonić najbardziej newralgiczną część okna, tak aby powstrzymać siłę słonecznej energii, a zarazem nie ograniczać dopływu światła do pomieszczenia. Zastosowana tkanina thermo lub technika komór dodatkowo zabezpieczy nasze pomieszczenia przed nadmiernym nagrzaniem i hałasem.