Letnie inspiracje dla Twoich okien

Dekoracje okna na lato

Dekorując okna w odpowiedni sposób możemy przywołać w naszych mieszkaniach nastrój letniego wypoczynku i przedłużyć w ten sposób jak zawsze za krótki urlop.

Wieszając w oknie roletę z niebieskiego materiału poczujemy się jak na plaży, bo będzie nam ona kojarzyła się z morskim błękitem, a jednocześnie sprawi, że pomieszczenie będzie przyjemnie chłodne. A to dzięki zimnej barwie tkaniny i funkcjonalności rolety polegającej na ograniczeniu dopływu ciepła z zewnątrz. Żółte plisy komorowe na oknach w łazience pozwolą wpaść słonecznym promieniom tylko tam, gdzie na to pozwolimy odpowiednio ustawiając położenie rolety. Ich światło rozświetli pomieszczenie i sprawi, że stanie się ono jeszcze bardziej słoneczne. Kąpiel w letni poranek w takiej łazience to gwarancja udanego dnia.

Zwolennicy tradycyjnych dekoracji też mają pole do popisu. Wystarczy tylko zdjąć ciężkie zasłony i przesłonić okna zwiewną białą firanką. Od razu będzie można poczuć w pomieszczeniu lekkość i świeżość lata.

Dla wielbicieli letnich wojaży Gardinia proponuje rolety z wizerunkiem miast : Londynu i Nowego Jorku. Do tego wystarczy w pomieszczeniu dodatkowy element taki jak obraz czy fototapeta z ulubionym pejzażem i przenosimy się na całe lato do światowych metropolii.

A dla tych, którzy nie lubią nadmiaru słońca i ciepła oraz cenią ekologiczne rozwiązania idealnym produktem do zawieszenia - nie tylko na lato - będzie roleta zewnętrzna. Odbije skutecznie światło i ciepło, a letnie słońce wykorzysta do naładowania akumulatorów, aby łatwo można nią było sterować bez konieczności podłączenia do zasilania elektrycznego.