Wiosenna metamorfoza okien

Gardinia odmienia okna na wiosnę

Krytycznie przypatrujemy się naszym mieszkaniom po zimie. W promieniach słońca widać każdy pyłek kurzu i smugi brudu na oknach. Wiosna wyzwala w nas chęć do działania i zmian. To dobry czas na remont. Ale jeśli nie mamy zamiaru robić w domu rewolucji, może wystarczy mała zmiana w wystroju wnętrz? Nowy powiew do naszych mieszkań możemy wprowadzić zmieniając... dekoracje naszych okien.

Zacznijmy od kuchni. Okno przesłania nam zwiewna woalowa firanka upięta na metalowym karniszu. A gdyby tak zawiesić dodatkowo dekoracyjną zazdrostkę z podobnego materiału? Pręty do zazdrostek można przecież idealnie dopasować do koloru karnisza, a ich montaż jest banalnie prosty i nie wymaga nawiercania ram. Gdy się nam znudzą można je bez śladu zdemontować.

Co słychać w salonie? Klasyczne firany i zasłony zawieszone na szynach sufitowych. Zimą odgradzały nas od widoku szarości i śniegu. Może czas je odsłonić i w zamian upiąć kolorowe panele z różnych rodzajów materiałów. Woale dadzą wrażenie lekkości, a materiały zasłonowe zapewnią trochę cienia w słoneczne popołudnie.

W pokoju u dzieci świetnie sprawdziły się dotychczas rolety. Idealnie pasują do prostych, nowoczesnych mebli i łatwo je utrzymać w czystości. Ale może wprowadzić nastolatkom w to modernistyczne wnętrze trochę dekoracji i zastąpić klasyczne rolety roletą rzymską? Fantazyjnie upięta tkanina łączy w sobie funkcjonalność rolety z dekoracyjnością materiału. I od razu robi się przytulniej...

Sypialnia - oaza odpoczynku, wyciszenia i intymności. Roleta thermo w oknie skutecznie wprowadzała nastrój do snu i nie pozwalała, aby promienie wschodzącego słońca wyrywały nas z łóżka przed dźwiękiem budzika. W dzień skutecznie blokowała dostęp ciepła, dzięki czemu panowała tu zawsze właściwa temperatura. Ale czy nie czas sprawić, by okno w sypialni zyskało również dekoracyjne oblicze? Roletę thermo idealnie zastąpi plisa Duette. Obok ciepła czy zimna powstrzyma także przenikanie dźwięków i żaden hałas nie zaburzy już naszego snu. A kiedy zechcemy wpuścić trochę słońca wystarczy przesunąć dowolnie dolną lub górną belkę plisy. Prawda, jakie to wygodne?

Tak niewiele trzeba, aby nasze okna zyskały nową wiosenną odsłonę, a my będziemy cieszyć się odmienionym wnętrzem naszych mieszkań. Wystarczy tylko wybrać Gardinię...