Wakacyjna nagroda od Gardinii

Gardinia - towarzyszka podróży

Długo czekaliśmy na te wakacje... Korzystając z voucheru turystycznego, który wygraliśmy w zeszłym roku w konkursie Gardinii spakowaliśmy w końcu walizki i w czerwcu polecieliśmy w stronę słońca. A dokładniej mówiąc na Wyspę Fuertaventura w archipelagu Wysp Kanaryjskich, do miejscowości Costa Calma. Całe osiem dni pobytu w wysokiej klasy hotelu Crystal Beach. To był prawdziwy wypoczynek. Dni upływały nam na beztroskim opalaniu się, kąpielach w basenie i oceanie. Wieczorami zaś chodziliśmy na długie spacery po rozciągającej się kilometrami piaszczystej plaży. Parę razy wybraliśmy się też do pobliskiego miasteczka, aby popróbować miejscowych kulinarnych specjałów. Pogoda dopisała, deszcz padał tylko przez 5 minut!

Najbardziej lubiliśmy obserwować ocean - szczególnie podczas odpływu, kiedy woda cofała się na kilkanaście metrów odsłaniając dodatkowy pas plaży. Zaskoczyła nas roślinność wyspy, a przede wszystkim wszechobecny aloes, który traktowany jest jako panaceum na wszystko. Postanowiliśmy sprawdzić osobiście jego działanie przywożąc z pobytu naturalną pamiątkę.

Dla Gardinii też mamy coś specjalnego. Nie zapomnieliśmy sprawdzić, jaką dekorację okna preferują tutejsi mieszkańcy. Jak radzą sobie ze świecącym przez większą część roku słońcem? Otóż na metalowych karniszach wieszają po prostu grube kotary czy rolety i włączają klimatyzację. Gardinio, może zaoferujecie im coś więcej? My z pewnością doradzalibyśmy rolety thermo.

To był bardzo udany urlop. Teraz dzięki Gardinii mamy co wspominać. Dziękujemy!