Trendy 2013

Obserwując trendy w dekoracji okna od paru lat widoczny jest zdecydowany zwrot w stronę zabezpieczeń przeciwsłonecznych - głównie rolet i żaluzji, które to wyparły tradycyjne firany i zasłony, wpasowały się w modne nowoczesne wystroje wnętrz i sprawdziły pod względem praktycznym. Oprócz tego, że efektywnie chronią przed słońcem, są łatwe do utrzymania w czystości.

Ale tradycyjna dekoracja okna nie odejdzie do lamusa. Zmieni po prostu swoje oblicze. Skoro wnętrza stały się minimalistyczne i nowoczesne, to miejsce zwojów materiałów na solidnym karniszu zajmie z powodzeniem ozdobna koronkowa zazdrostka, która nie przesłoni całego okna, a dyskretnie i z gustem je udekoruje i nada zarazem pomieszczeniu dodatkowego uroku.

Coraz częściej duet firany i zasłony zastępują systemy panelowe. To produkt, który - jak firana - przesłania całe okno, ale poprzez możliwość dowolnego zestawiania różnych pasów tkanin łączy w sobie funkcjonalność firan i zasłon. Panele tkanin można wymieniać w zależności od potrzeb i upodobań, a także zasłaniać okno nie blokując dostępu światła. Idealnie zdobią okna w klasycznych i w modernistycznych wnętrzach.

Przyszłość w dekoracji okien należy jednak bezwzględnie do plisy. Może jeszcze Polacy podchodzą do nich ostrożnie, ale z pewnością już wkrótce w pełni docenią walory tego produktu. Bo plisy to nie tylko zabezpieczenie przed słońcem, ale przede wszystkim dekoracyjna, funkcjonalna zasłona. Techniczne możliwości wykonania plis w dowolnym kształcie pozwalają zawiesić je na każdym oknie, nawet okrągłym. Dostępne w bogatej kolorystyce, z materiałów o różnej strukturze, w wersji pojedynczej czy komorowej sprostają wymogom klientów pod względem dekoracji i funkcjonalności.