Napinacz łańcuszka rolet

Estetycznie, wygodnie, bezpiecznie...

Gardinia wprowadza do swojej oferty nowość : napinacz łańcuszka do rolet.

Jego zastosowanie podnosi znacząco estetykę dekoracji i komfort użytkowania rolet. Konstrukcja tego elementu eliminuje wszystkie luźno wiszące elementy i porządkuje bieg łańcuszka. Pozostaje on napięty i prosty, bez splotów i pętli. Dzięki zastosowaniu napinacza rolety można podnosić i opuszczać tylko jedną ręką. A gdy uchylimy okno łańcuszek nie zmieni położenia i nie będzie odstawał od okiennej ramy.

Dzięki zastosowaniu napinacza łańcuszka firmy Gardinia oferowane przez nią rolety spełniają wymogi dyrektywy Unii Europejskiej nr 13120 w zakresie bezpieczeństwa użytkowania zasłon wewnętrznych.

Dodatkowym rozwiązaniem w tym zakresie jest użyty łącznik łańcuszka, który powoduje rozerwanie pętli przy obciążeniu powyżej 2,5 kg. Jest to element wielokrotnego zastosowania pozwalający każdorazowo spiąć przerwany łańcuszek.

Napinacz łańcuszka oferowany będzie w roletach jako element ich mechanizmu. Do dotychczas posiadanych rolet można go dokupić jako osobny artykuł, dostępny w dwóch kolorach: białym i brązowym.

O swoich doświadczeniach z najnowszym oferowanym przez Gardinię rozwiązaniem opowiedział nam sam Sławomir Szmal.

Przeczytaj artykuł