Metamorfoza zazdrostki czyli urok polskiego rękodzieła

Arcydzieła polskiego rękodzieła

Podczas przeprowadzonej pod koniec maja przez Gardinię kampanii "Metamorfozy Okienne" w Nowym Sączu zainaugurowany został konkurs "Metamorfoza zazdrostki".

Jest on częścią programu społecznej odpowiedzialności biznesu, który firma prowadzi. Jego celem jest promocja polskiego rękodzieła, jego wartości, piękna i tradycji, a także wsparcie twórców i regionów, w których jest ciągle żywe. Myślą przewodnią konkursu jest pokazanie, że rękodzieło jest obecne i funkcjonalne i jako produkt wyjątkowy, wpisujący się w obecne trendy, może uczestniczyć w rynku i stać się dostępne dla masowego odbiorcy. Gardinia chce z jednej strony podkreślić, jak ważne jest pielęgnowanie polskiego dziedzictwa kulturowego i tradycji, z drugiej - obserwując silny folkowy trend w aranżacji wnętrz, chce wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i zaoferować im unikatowy produkt.

Organizowany przez Gardinię konkurs "Metamorfoza zazdrostki" skierowany jest do artystek-rękodzielniczek mieszkających na terenie Małopolski i Podkarpacia. Polega on na wykonaniu w dowolnej rękodzielniczej formie najpiękniejszej lub najbardziej oryginalnej firanki-zazdrostki, która wraz z oferowanymi przez firmę Gardinia karniszami będzie tworzyć niepowtarzalną dekorację okna i jako edycja limitowana zostanie wprowadzona na rynek. Gotowe prace można przesyłać do końca listopada. W grudniu poznamy zwycięzcę konkursu, którego wyłoni komisja, a zasiądą w niej m.in. uznani znawcy sztuki, tradycji rękodzielniczych i projektanci.

Partnerem konkursu jest krakowska Fundacja NADwyraz prowadząca projekt Szlak Tradycyjnego Rzemiosła obejmujący tematyczne ścieżki dotyczące twórczości ludowej i zanikającego wiejskiego rzemiosła Małopolski i Podkarpacia.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami konkursu i do udziału w nim.

Zaproszenie do udziału w konkursie

Karta zgłoszeniowa do konkursu

Regulamin konkursu Metamorfoza Zazdrostki