Lato w biurze

Sposoby Gardinii na lato w biurze

Jak sprawić, aby lato w biurze nie było uciążliwe? Jak odpędzić myśli o urlopie, do którego jeszcze tyle czasu? Jak poczuć wakacje w natłoku służbowych obowiązków? Wystarczy tylko odpowiednio zaaranżować okna, a najlepiej sprawdzą się w tym przypadku różnego typu zabezpieczenia przeciwsłoneczne Gardinii.

Od wielu lat standardem w biurowych oknach są wertikale. Idealnie przesłaniają one duże przeszklone powierzchnie. Obrotowe lamele można ułożyć w płaską zasłonę; ustawić prostopadle, aby wpuścić do pomieszczenia choć trochę słońca lub rozsunąć na boki i odsłonić miejski krajobraz. Ich prostą formę można ożywić łącząc tkaniny w różnych kolorach.

Aby pomieszczenia biurowe były odpowiednio doświetlone, na oknach często wieszane są żaluzje. Ich minimalistyczna forma idealnie wpisuje się w charakter biura, pozwala na dowolną grę światłem i cieniem. Odpowiednie ustawienie listewek zapobiega odbiciu światła w ekranie komputera.

Problemem w biurze jest upalne lato. Pomieszczenia szybko się nagrzewają, praca urządzeń dodatkowo podnosi temperaturę, często nie ma klimatyzacji, a szklanka zimnej wody to za mało. Gardinia oferuje idealne rozwiązanie tego problemu. To rolety thermo, które efektywnie chronią wnętrza przed nagrzaniem. Użyty w nich materiał o właściwościach izolacyjnych sprawia, że opuszczone rolety w dzień skutecznie blokują przenikanie ciepła. Podniesione zaś na noc przyczyniają się do szybszego wychłodzenia pomieszczeń, co gwarantuje, że rano wejdziemy do chłodnego biura.

Służbowe zebrania w letnie dni nie muszą być przykrym obowiązkiem. W sali konferencyjnej dobrze sprawdzają się rolety Zebra. Odpowiednio ustawione naprzemiennie tkane pasy tkaniny pozwolą całkowicie zaciemnić salę, kiedy trzeba wyświetlić dane czy prezentacje lub ją doświetlić. Nie trzeba przy tym rolety podnosić do góry i okna pozostaną cały czas estetycznie przysłonięte, zapewniając komfort i dyskrecję podczas ważnych spotkań.

Coraz częściej biurem staje się własne mieszkanie. Co zrobić, aby efektywnie rozdzielić strefę służbową od prywatnej? Gardinia poleca dwa rozwiązania. Zawieszona firanka na mobilnym separatorze przestrzeni wprowadzi do służbowych klimatów powiew wakacyjnego luzu latem i podkreśli domową atmosferę gabinetu. Dla tych, którzy na czas wykonywania pracy chcą zapomnieć o tym, że przebywają w domu, Gardinia poleca systemy panelowe. Dobierając odpowiednie tkaniny paneli można skutecznie oddzielić miejsce i czas poświęcony na pracę i wypoczynek.

Lato w pracy ? Dzięki Gardinii już nie takie straszne...