Jesienna dekoracja okna w duchu ekologii

Dekorujesz okna, oszczędzasz pieniądze, chronisz środowisko

Tymi trzema hasłami można w skrócie zdefiniować zalety zabezpieczeń przeciwsłonecznych firmy Gardinia. Obok niewątpliwych walorów estetycznych, jakie posiadają nasze rolety, plisy czy żaluzje pełnią one inną ważną funkcję. Zasłaniając lub odsłaniając okno w zależności do pory roku i dnia można łatwo regulować ciepło w domu, tym samym wpływając na poziom zużycia energii. To zarazem taki własny udział w redukcji globalnej emisji CO2. I co ważne, efekt tego da się odczuć w portfelu, bo koszty ogrzewania czy zużycia prądu maleją.

Potwierdziły to wyniki badań przeprowadzone przez niemiecki Instytut Fizyki Budowlanej (Fraunhofer Institut fuer Bauphysik) na zlecenie Związku Wewnętrznych Zabezpieczeń Przeciwsłonecznych (VIS).

Oszczędzać koszty energii dekorując okna? To proste...

Latem ogranicza się przenikanie ciepła i światła słonecznego do wnętrza opuszczając na dzień zabezpieczenia przeciwsłoneczne. Tym samym znacznie zmniejsza się jego przenikanie i w pomieszczeniach panuje przyjemny chłód. Zbędna staje się klimatyzacja. Odsłaniając okna wieczorem zapewniamy dopływ chłodnego powierza w nocy i dodatkowe wychłodzenie mieszkania.

Zimą odsłaniając okna w czasie dnia pozwalamy na wnikanie ciepła i słonecznego światła, które ogrzewa wnętrze. To ciepło możemy zatrzymać zasłaniając okna na noc. Między szybą a roletą, czy plisą, powstaje swego rodzaju poduszka powietrzna, która ogranicza uciekanie ciepła. W ten sposób dłużej utrzymujemy je wewnątrz pomieszczenia. Ogrzewanie rzadziej się włącza i jego koszty maleją.

 

Zabezpieczenia przeciwsłoneczne w oknach to niewielka inwestycja. Są one zarówno dekoracyjne, jak i wydajne energetycznie. W czasach kurczenia się zasobów naturalnych, rosnących kosztów energii i świadomości ekologicznej społeczeństwa to idealne rozwiązanie również dla Twoich okien.