Gardinia na targach Heimtextil 2012

Targowe inspiracje Gardinii

Różnorodność i kompleksowość asortymentu Gardinii zaprezentowana atrakcyjnie, dekoracyjne i funkcjonalnie. Nowe formy prezentacji pozwoliły pokazać nasze produkty jako inspiracje do aranżacji wnętrz. Skandynawski styl sypialni podkreślony roletami i poduszkami, ciepło wieczoru przy kominku przy opuszczonej rolecie i zapalonych świecach, letni poranek z oknem przysłoniętym zwiewnymi panelami. Dopasowane barwy, style, dodatki.

Z pomysłowych aranżacji przebijały dwa główne trendy. To z jednej strony wzmacnianie funkcjonalności i bezpieczeństwa stosowania produktów przy podkreślaniu ich dekoracyjnego charakteru. Z drugiej strony zwrot ku rozwiązaniom ekologicznym, pozwalającym godzić korzystanie z produktów ze świadomym poszanowaniem środowiska.

Prezentowane rozwiązania techniczne w produktach zmierzają ku całkowitej prostocie ich użytkowania. Wybór pada na proste, niewidoczne i zarazem bezpieczne mechanizmy obsługi. Do tego Gardinia oferuje pomoc w postaci konfiguratora produktu, który nie odstrasza technicznym nagromadzeniem szczegółów, a wręcz zachęca do zabawy z dekoracją okna. Prosta intuicyjna obsługa uczyni wybór dekoracji okiennych czystą przyjemnością.

Drugi ważny i podkreślany na targach aspekt to świadomość ekologiczna producenta i konsumenta. Oprócz wymiernych efektów oszczędności energii wynikających z odpowiedniego doboru i używania zabezpieczeń przeciwsłonecznych Gardinia proponuje więcej. I prezentuje nowatorskie rozwiązania dla swoich produktów wykorzystując efekty recyclingu. Daje to poczucie, że środowisko w którym żyjemy, jest dla nas bardzo ważne.

O tym jak ważne jest dla Gardinii jej najbliższe otoczenie świadczył zorganizowany w targowy piątek regionalny brunch. Prosto z Allgäu, gdzie firma ma swoją siedzibę, przyjechały lokalne specjały z sera i szynki, które zawieranym transakcjom czy prowadzonym negocjacjom dodawały smaku.