Bezpieczne zabezpieczenia przeciwsłoneczne

Bezpieczna ochrona przed słońcem

Okazuje się, że bezpieczna ochrona przed słońcem to nie tylko krem z filtrem. Przed nadmierną ekspozycją na słońce chronimy nie tylko nasze ciała, ale także mieszkania. W oknach wieszamy coraz częściej różnego typu zabezpieczenia przeciwsłoneczne, które zdobiąc je dbają jednocześnie o to, aby wpuścić do wnętrza tylko tyle słońca ile sami chcemy.

Doskonale sprawdzają się one zwłaszcza w pokojach dzieci. Tam, gdzie jest niemowlę czy małe dziecko warto zawiesić roletę thermo. Dzięki niej w prosty sposób można utrzymać stałą temperaturę w pokoju przez całą dobę lub zapewnić maluchowi zmrok, nawet wtedy kiedy jego drzemka przypada w środku dnia. W pokoju przedszkolaka kolorowe rolety Mini idealnie uzupełnią barwny wystrój. Nastolatek doceni zalety plisy, kiedy będzie mógł łatwo przesłonić dowolną część okna. Spodobają mu się też zapewne rolety z modnymi nadrukami czy kolorowe żaluzje dopasowane do minimalistycznego wystroju jego pokoju. Dodatkowo zabezpieczenia przeciwsłoneczne łatwo się czyści, nie zbierają kurzu i można je stosować również , gdy dziecko jest alergikiem.

Zabezpieczenia przeciwsłoneczne firmy Gardinia są także bezpieczne w użytkowaniu, nawet kiedy staną się zabawką w rękach dziecka odkrywającego otaczający świat.
Wszystkie rodzaje rolet wyposażone są w specjalne elementy zapewniające bezpieczeństwo ich użytkowania: napinacz łańcuszka ( 3macz) i zrywacz.
Napinacz łańcuszka ( 3macz) to mały element, który zamocowany do ramy okiennej porządkuje łańcuszek rolety, tak aby się nie plątał i nie pozwala mu luźno zwisać oraz zapętlać się. Jego montaż jest prosty, a kiedy będziemy zmieniać dekorację okna, nie pozostawi na oknie żadnych śladów. Co więcej roletę można podnosić lub opuszczać tylko jedną ręką, na drugiej wygodnie trzymając dziecko. Przy uchylonym oknie łańcuszek nie będzie zwisał bez ładu.
Drugi element to zrywacz, który już przy małym obciążeniu rozerwie łańcuszek. Nie oznacza to, że wtedy roleta jest do wymiany - łańcuszek można za jego pomocą bez śladu ponownie spiąć.

Zastosowanie obu tych elementów sprawia, że rolety firmy Gardinia spełniają wymogi normy bezpieczeństwa Unii Europejskiej nr 13120 w zakresie bezpiecznego użytkowania osłon wewnętrznych.

Bezpiecznym w obsłudze produktem są plisy. W ich konstrukcji nie ma sznurków czy łańcuszków. Okno przesłania się za pomocą 2 ruchomych belek, ustawiając plisę na żądanej wysokości. To produkt bezpieczny dla dzieci i zarazem dziecinnie prosty w obsłudze.
Dla wymagających Gardinia ma coś więcej: to zabezpieczenia przeciwsłoneczne sterowane za pomocą pilota. A specjalne osłony na okna w postaci siatek przeciw insektom czy moskitiery do zawieszenia nad łóżkiem ochronią domowników przed uciążliwymi szczególnie wiosną i latem owadami i ukąszeniami.

Bezpieczne zabezpieczenia przeciwsłoneczne? Gwarantujemy.