Wrocławskie szczypiornistki na fali zwycięstw

Zwycięstwa wrocławskich szczypiornistek

Wprawdzie jeszcze trwają wakacje, ale nie dla wrocławskich szczypiornistek. Akademiczki z AZS AWF Gardinia Wrocław uczestniczyły w sierpniu w dwóch turniejach i w obu zwyciężyły.

W dniach 12.-13.08.2011 uczestniczyły w towarzyskim turnieju o Puchar Śląska Slovadis Cup. W rozgrywkach zdobyły 6 punktów i sięgnęły po puchar dzięki zwycięstwu w bezpośrednim starciu z drugim w klasyfikacji klubem Ruch Chorzów.

Tydzień później rywalizowały w gronie najlepszych drużyn w kraju w plażowej odmianie piłki ręcznej. Turniej finałowy Mistrzostw Polski obył się w Starych Jabłonkach. Uczestniczyło w nim 8 ekip kobiecych. Wrocławianki pokazały, że mocne są nie tylko na parkiecie, ale i na piasku. W decydującym o tytule meczu pokonały drużynę z Poznania 2:0. Tym samym obroniły zdobyty w zeszłym roku tytuł Mistrzyń Polski. Dodatkowo nagrodami indywidualnymi za najlepszą grę uhonorowano Ewę Perek i Grażynę Pietras.