Młodzi zaprojektowali dla Młodych

Nagrody rozdane

6.lipca 2012 w siedzibie firmy Gardinia w Domasławiu miało miejsce uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursu "Metamorfoza Okienna czyli Młodzi projektują dla Młodych". Był to pierwszy konkurs organizowany przez Gardinię we współpracy z wrocławską Akademią Sztuk Pięknych i skierowany do jej studentów.
Zadanie konkursowe polegało na zindywidualizowaniu gotowego produktu z obecnego asortymentu w taki sposób, aby uczynić go atrakcyjnym dla młodych odbiorców. Uczestnicy konkursu podeszli do postawionego zadania bardzo ambitnie. Wszystkie nadesłane na konkurs prace cechowała kreatywność i znajomość gustu młodego pokolenia.


Główna nagroda została przyznana studentce z Częstochowy - pani Agnieszcze Jaśkiewicz za projekt rolety, która wykorzystuje w swojej technologii surowce wtórne i uzyskuje dzięki temu niepowtarzalny design.
Dodatkowo komisja konkursowa wyróżniła projekt końcówki karnisza autorstwa pana Rafała Modlingera. Nowowczesne wzornictwo, prostota, metaliczny kolor idealnie plasuje ten produkt na półce dla Młodych ceniących minimalizm w dekoracji wnętrz.
Laureaci konkursu odebrali nagrody z rąk Prezesa firmy Gardinia - pana Witolda Prask. Wizyta w Domasławiu była również znakomitą okazją do przyjrzenia sie procesowi produkcji oraz organizacji firmy.
Konkurs "Metamorfoza Okienna czyli Młodzi projektują dla Młodych" to - zgodnie z listem intencyjnym wręczonym Dziekanowi Wydziału podczas inauguracji konkursu w kwietniu- początek dalszych wspólnych działań aktywizujących środowisko studentów i umożliwiających wprowadzanie ich prac na rynek.