Gardinia sponsorem wrocławskich szczypiornistek

6. lipca 2011 na terenie Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu odbyła się konferencja prasowa firmy Gardinia sp. z o o. Udział w niej wzięły władze uczelni, trener oraz zawodniczki klubu AZS AWF, a także przedstawiciele lokalnych mediów. Gościem specjalnym był bramkarz polskiej reprezentacji piłki ręcznej i zarazem bohater konkursu " Sportowe Okno" - Sławomir Szmal.
Tematem konferencji było objęcie przez Gardinię sponsoringiem tytularnym żeńskiego klubu piłki ręcznej, który od najbliższego sezonu będzie nosił nazwę AZS Gardinia AWF Wrocław. Prezes Gardinii - Witold Prask - złożył na ręce trenera szczypiornistek list intencyjny dotyczący współpracy z klubem. Celem jest walka o medale. Sportowego ducha walki i wiarę w zwycięstwo przekazał dziewczynom sam Sławomir Szmal.

O rosnącym zainteresowaniu piłka ręczną wśród kobiet mogą świadczyć wyniki konkursu na facebooku "Sportowe Okno". One zostały również krótko podsumowane na konferencji. Zwyciężczynią została pani Edyta z Warszawy. W rekordowym czasie odpowiedziała na pytania dotyczące szczypiorniaka, kariery Sławomira Szmala oraz produktów i firmy Gardinia. Przez "Sportowe Okno" Gardinii przewinęło się ponad pół tysiąca internautów.

Po zakończeniu konferencji wszyscy uczestniczy mogli osobiście zmierzyć się z bramkarskim mistrzem i próbować pokonać go w bramce. Udało się to tylko zawodniczce AZS AWF -Małgorzacie Król. Oby była to zapowiedź udanego sezonu.

Piłkarkom ręcznym AZS Gardinia AWF Wrocław życzymy wielu sportowych sukcesów i półki pełnej medali!