Europa już dzieciom nie obca...

Europa w pełnej odsłonie

Kampania edukacyjna pod hasłem "Odsłaniamy Europę" prowadzona była w związku z obchodami jubileuszu 60-lecia powstania firmy Gardinia. Z biegiem lat rodzinna niemiecka firma stała się dużym międzynarodowym przedsiębiorstwem, posiadającym swoje oddziały w wielu europejskich krajach. Wielokulturowość, tolerancja, obcowanie z odmiennymi kulturami i zwyczajami są wpisane tym samym w codzienną pracę firmy.

Celem kampanii było pokazanie dzieciom naszego kontynentu z perspektywy różnych narodów i tradycji, rozbudzenie w nich zainteresowania naszymi sąsiadami, a może również pasji do nauki języków obcych. A wszystko to w formie zabawy : kolorowanek i pełnych humoru historyjek.

Zainteresowanie akcją na Dolnym Śląsku spowodowało, że ruszyliśmy z kampanią w Polskę i obdarowaliśmy książeczkami przedszkolaki w innych regionach: na Mazurach, w środkowej i wschodniej Polsce. Wszędzie dzieci zaskakiwały nas swoją dużą wiedzą o krajach i narodach Europy.

Podczas trwającej od października 2010 do końca maja 2011 akcji rozdaliśmy 1500 książeczek "Odsłaniamy Europę". Ostatnie powędrowały przy okazji Dnia Dziecka do dzieci z Przedszkola Nr 1 w Żórawinie pod Wrocławiem.