Aranżacja i dekoracja okna

Warsztaty aranżacji i dekoracji okna czyli co słychać w branży...

Badania dowodzą, że średnio okna dekorujemy dwa razy w życiu. Wybór dekoracji musi być więc dobrze przemyślany. Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Na jakość? Materiały? Funkcjonalność? A może podążać za głosem mody? Czy warto skorzystać z porady architekta?

Gardinia jako lider w branży podjęła dyskusję o sposobach dekoracji okien w Polsce. Do udziału w niej zaproszeni zostali dziennikarze pism branżowych i kobiecych zajmujący się tematyką aranżacji wnętrz i trendów oraz architekci.

Pierwsze warsztaty z proponowanego cyklu odbyły się 17.10.2011 w biurze handlowym w Józefowie. Rozpoczął je wykład prof. Agaty Danielak-Kujdy z wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych - eksperta w dziedzinie wzornictwa przemysłowego - o trendach i wzornictwie w branży dekoracji okien. Następnie zaproszeni goście poczuli się jak w programie "Sonda". W sposób doświadczalny na oczach zgromadzonych zbadana i potwierdzona została funkcjonalność rolet thermo. Blokada i pochłanianie ciepła przez te produkty przyczyniają się wymiernie do oszczędności energii i ochrony środowiska. Pierwszą część warsztatów zakończył Prezes Gardinii Witold Prask krótką prelekcją o zmianach w branży i świadomości klientów na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat.

Po części informacyjnej przyszedł czas na zapytania gości i ożywione dyskusje w kuluarach. Konkluzją spotkania jest niewątpliwa potrzeba stałej komunikacji z mediami, aby mogły one pomóc w edukacji klientów, informowaniu o trendach i nowych produktach. Branża dekoracji i aranżacji okien ma szanse na stałe zagościć w mediach.